13.10.2024

Exkurze Drážďany

Ve středu 16. 10. jelo celé lyceum na historicko-jazykovou exkurzi do saské metropole Drážďany.

Vyrazili jsme brzy ráno dvoupatrovým autobusem od školy a o trochu více než dvě hodiny později jsme vystoupili v centru Drážďan. Jedna skupine studentů vyrazila na prohlídku starého města, druhá skupina do Obrazárny starých mistrů ve Zwingeru. Po obědě se skupiny prohodily, takže jsme všichni viděli jak slavné drážďanské pamětihodnosti jako Frauenkirche, Residenční palác, Labské terasy a Semperoper, tak i úchvatné renesanční a barokní malby ve světoznámé galerii. Během odpoledního rozchodu jsme stihli nejen nakouknout do mnoha obchodů, ale i pohovořit německy s místními obyvateli prostřednictvím krátké ankety. Závěrečná jízda doubledekrem domů byla taková pěkná tečka za tím naším výletem!