9.8.2024

Adaptační kurz 1. ročníku

Ve dnech 4. - 6. 9. 2025 proběhl adaptační kurz 1. ročníku lycea. Studenti prožili 3 dny v bezprostřední blízkosti zámku Červená Lhota:

Středa

Cestujeme vlakem a autobusem do jižních Čech do penzionu Zlatovláska, coby kamenem dohodil od zámeckého parku, kam se odpoledne vydáváme hrát poznávací a stmelovací hry. Večer zažijeme bojovku - cestu po svíčkách podél rybníka k branám zámku.

Čtvrtek

Dopoledne se zamyslíme nad tím, kde se vidíme za 20 let a v parku hledáme skryté indicie vedoucí k řešení rébusů. Odpoledne se vydáme k rybníku, kde se někteří z nás vykoupou, ba dokonce si zaplavou a všichni dohromady si zahrajeme další hry. Večer nás čeká mimořádná prohlídka ve ztichlém zámku Červená Lhota.

Pátek

Dopoledne naposledy vyrážíme do parku. Dnes zde provádíme třídní sociologické šetření. Celé tři dny jsme rámovali zamyšleními na témata respekt, vzdělání, kariéra a domov. Odpoledne se vydáváme zpět na cestu domů.